מתברר שהאייפד של אפל הוא לא רק גאדג’ט מוצלח במיוחד, אלא גם כלי להתחקות אחר גנבים, בזכות טכנולוגיית ה-GPS שלו. כך גילה השבוע יקי דיין מפתח תקווה, שארנקו ותיקו נגנבו ממכוניתו שנפרצה – והצליח להגיע ממש עד לדירה שבה היו הפורצים.

זו הייתה לכאורה בסך הכול עוד פריצה שגרתית למכונית, אבל דיין החליט שעל הארנק, כרטיס האשראי, וכמובן האייפד, הוא לא מוותר. “התקשרתי הביתה וביקשתי מהבת שלי שתפעיל מהמחשב את השירות שנקרא ‘מצא את האייפד שלי'”, מספר דיין. “היא ראתה על המפה בדיוק איפה השודדים ואז החל מרדף, כשאני יושב באוטו, והבת שלי מכוונת אותי בטלפון לאן לנסוע”, הוא מוסיף.

בשלב מסוים מצא את עצמו דיין עומד מול הבניין שבו היו הגנבים. הוא מיהר להתקשר למשטרה והזעיק את השוטרים למקום, אך אלו לא כל כך הבינו על מה הוא מדבר. “הם לא הצליחו להבין את הסיטואציה ושאלו אותי למה אני חושב שהגנבים בדירה”, הוא נזכר.

אחרי שהצליח סוף כל סוף לשכנע את השוטרים לעלות עמו לדירה, ביקש דיין מבתו שתלחץ במחשב על לחצן המצוקה – שגרם לאייפד לצלצל בחוזקה. “דפקנו על הדלת שממנה נשמע צפצופו של האייפד ואז פתאום הפסקנו לשמוע את הצפצוף. הבת שלי התקשרה ואמרה לי כי זרקו אותו מהחלון לשיחים”, נזכר דיין.

וכך, כשהוא שוכב לו על השיחים בסמוך לכביש, הצליח דיין להתאחד עם האייפד שלו, ששרד ללא שריטה. למרות שהשוטרים ההמומים עודדו אותו ואמרו כי הוא יותר יעיל מהם, הם סירבו לעצור את הגנבים שכמעט ונתפסו על חם – ושלחו את דיין כלאחר כבוד למלא ניירת ולהגיש תלונה במשטרה.